BEZPIECZNY LOTOS

Warsztaty Anatomia Jogi


Serdecznie zapraszam na najnowszy warsztat poświęcony pracy nad pozycją lotosu (Padmasana).

DATA:         08.06.2019
MIEJSCE:         Joga Klub
GODZINA:         12:00 - 15:00
KOSZT:         210 zł

Safe Lotus

Podczas warsztatów będziemy zajmować się wszystkimi uwarunkowaniami anatomicznymi jakie mają bezpośredni wpływ na wykonanie lotosu (Padmasana).

Będziemy pracować nad elastycznością mięśni bioder, które jako pierwsze powodują blokady w momencie zakładania nóg do lotosu. Omówiona zostanie praca mieśni, oraz ewentulne problemy wynikające z budowy kostnej miednicy i kości udowej. Zostanie zwrócona szczególna uwaga na bezpieczeństwo wykonywania lotosu i ewentualne kontuzje, wynikające nieprawidłowej techniki jego wykonywania.

Podczas sesji jogi przygotowującej do wykonania lotosu zostaną zaprezentowane asany i techniki otwierające biodra. Dokładnie przeanalizowana zostanie praca mięśniowa w Padmasanie, tak abyś zobaczyła gdzie znajduje się Twój "słaby punkt" i nad czym musisz jeszcze popracować.

Warsztaty skierowane są do osób na każdym poziomie zaawansowania. Warsztat okaże się szczególnie przydatny dla tych osób, które odczuwają ból biodra/kolan/kostek podczas wykonywania pozycji lotosu.

Plan warsztatu:
12:00 - 13:00 część teoretyczna
13:15 - 13:30 przerwa
13:30 - 15:00 część praktyczna

Warsztat odbędzie się w JOGA KLUB, Chałubińskiego 8, Warszawa

Zapisy: warsztaty@anatomiajogi.pl

(w tytule: warsztaty Warszawa)

Na warsztat obowiązują wcześniejsze zapisy. Wpłata jest równoznaczna z potwierdzeniem rezerwacji miejsca. Przelewu można dokonać na konto: mBank 17 1140 2004 0000 3202 7720 2097 w tytule wpisując "warsztaty Warszawa + imię i nazwisko"


Joga Klub z ogromną przyjemnością zaprasza Was serdecznie na warsztat z Pranayamy z Kirti Gahlawat Yoga

PRANAYAMA
Łączy w swoim znaczeniu słowa 'Prana' - 'Oddech' oraz 'Ayana' - 'Kontrola', które pochodzą z sanskrytu. Podczas regularnej praktyki Pranayamy uczymy się kontrolować nasz oddech, co w dłuższej perspektywie odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zdrowego życia.
Pranayama to doskonałe ćwiczenie oddechowe, które przynosi bardzo wiele korzyści. Regularna praktyka zwiększa ilość tlenu dostarczanego do organizmu oraz oczyszcza go z toksyn, jednocześnie pobudzając organizm, podnosi poziom energii na cały dzień.
KTO POPROWADZI
Kirti Gahlawat Yoga certyfikowany nauczyciel jogi przez Radę Jakości Indii i Yoga Alliance International. Ukończyła studia podyplomowe w dziedzinie Yogic Science i ma ponad 18 lat lat doświadczenia w praktyce i nauczaniu jogi. Wielokrotnie nagradzana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie jogi przez rząd stanowy Haryana w Indiach. Kirti Gahlawat angażuje się w popularyzację jogi w wielu krajach. Była głównym nauczycielem jogi podczas Międzynarodowego Dnia Jogi w 2016 i 2018 roku we współpracy ze Stowarzyszeniem Szkół Jogi i Celebrity Yoga Ambassadors w Polsce organizowanego przez Ambasadę Indyjską. Udzieliła też kilka wywiadów i napisała artykuł w Polsce na temat promocji jogi, m.in. w Dzień Dobry TVN show, thenews.pl, Bosonamacie.pl, itd. Obecnie pracuje w Ambasadzie Indii w Warszawie, gdzie uczy nie tylko tradycyjnej jogi, praktyki, ale także sanskrytu i nauki tradycji wedyjskiej - kultura Indii.

DLA KOGO
Każdy może czerpać korzyści z Pranayamy. Obecnie Pranayama oraz praktyka asan zalecana jest także przez lekarzy dla zachowania zdrowia psychicznego i fizycznego. Oferujemy limitowaną ilość miejsc więc upewnij się, aby nie zwlekać z rezerwacja, jeśli nie chcesz przegapić tej oferty zajęć.


CENA
'Early bird' - do 06.05.2019:
• jeden dzień - sobota lub niedziela - 60 zł
• dwa dni - sobota & niedziela - 110 zł
Po 06.05.2019:
• jeden dzień - sobota lub niedziela - 80 zł
• dwa dni - sobota & niedziela - 150 zł

ZAPISY
Zapisujcie się, aby zarezerwować sobie pewne miejsce na warsztacie, możliwości jest kilka:
telefonicznie: +48 885 038 605
mailowo: jogaklub@jogaklub.pl
Facebook
lub przez nasza stronę i strefę klienta: https://studiojoga-warszawa.cms.efitness.com.pl/kup-karnet

Zapraszamy serdecznie i widzimy się na macie! :)


Drodzy klienci Joga Klub,
Proszę zwrócić uwagę na kilka drobnych zmian w naszym harmonogramie na wiosnę.- Zakaz zakupów w niedzielę = niedzielna joga !! Joga Ashtanga dla Początkujących (angielski i polski) zmieni się z soboty na niedzielę o 17:30.


- Pilates Senior zostanie odwołany w piątek 19 kwietnia na weekend świąteczny, a NOWE zajęcia jogi Senior rozpoczną się w piątki o 12:30 od 26 kwietnia.


- Zajęcia dla zdrowego kręgosłupa (Zdrowy kręgosłup) zakończą się wkrótce ostatnią lekcją 22 kwietnia. Dołącz do wielu innych zajęć jogi i pilates!


Kliknij tutaj pełny HARMONOGRAM!
Zapraszamy na warsztat poświęcony otwieraniu bioder. Będzie to dynamiczna praktyka, ale jednocześnie łagodna. W zajęciach może uczestniczyć każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania.


Warsztat rozpoczniemy lekkimi pozycjami dającymi możliwość rozpoznania jakie jest ustawienie bioder, miednicy, i innych obszarów ciała, oraz gdzie znajduje się środek ciężkości ciała.Każdy będzie miał możliwość nauczyć się jak pracować ze swoimi blokadami w ciele, głównie w okolicy bioder i miednicy, oraz jak ćwiczyć aby w bezpieczny sposób otworzyć biodra. Będzie to praktyka w stylu dynamicznym, przeplatana przejściami vinyasami, aby ciało pozostało elastyczne i lepiej przygotowane do każdej następnej asany.Sylwia Stefanowicz - od 18 lat praktykuję jogę. Zaczynałam od metody Iyengara. Potem trafiłam na Ashtanga jogę, ktorą od tamtego czasu praktykuję codziennie, a wiedzę przekazuję od 14 lat. Ale ponieważ lubię się rozwijać, jestem też dyplomowaną nauczycielką Kundalini Jogi - obecnie z tego stylu wykorzystuję tylko niektóre techniki. Praktykowałam też inne style jogi. Aby uzupełnić wiedzę o ciele fizycznym, uczestniczyłam w kursach i szkoleniach prowadzonych przez fizjoterapeutów i osteopatów. Jestem trenerem Blackroll - rolki, piłki i inne przyrządy, które często wykorzystuję w pracy. Od prawie dwóch lat do swojej pracy wprowadzam olejki eteryczne Young Living. Uczestniczyłam także w warsztatach pracy z energią.

Joga Klub

Trening Mięśni Dna Miednicy z fizjoterapeutką Katarzyną Łempicką
Joga Klub
Sobota, 30 marca, 14.00 – 15.30
Bilet cena 50 zl
Zapraszamy na trening mięśni dna miednicy i zdrowej sylwetki, który dedykowany jest kobietom i mężczyznom, prowadzony przez fizjoterapeutkę Katarzynę Łempicką. Skupimy się w nim na mięśniach dna miednicy: umiejętności ich napinania i relaksacji oraz poprawnym oddechu i postawie ciała.Wykonamy ćwiczenia mięśni dna miednicy, ćwiczenia oddechowe oraz ćwiczenia zaczerpnięte z metody Pilatesa, w których zwrócimy uwagę na poprawne napięcie gorsetu głębokich mięśni tułowia.Mięśnie te pełnią niezwykle ważne i złożone funkcje w ludzkim organizmie. Można śmiało powiedzieć, że u zdrowej osoby są najbardziej aktywną grupą mięśniową podczas wykonywania codziennych czynności ruchowych.Jeśli chciałabyś/łbyś poczuć swoje mięśnie i wiedzieć jak zapobiec/wyleczyć groźne następstwa ich osłabienia, takie jak nietrzymanie moczu oraz opuszczenie macicy, przerost prostaty, jak uzyskać płaski brzuch i bezpiecznie wrócić do formy po porodzie, pozbyć się bólu kręgosłupa i stawów, wzbogacić swoje życie seksualne - ten warsztat jest dla Ciebie.Spotykamy się 30.03.2019 o g. 14:00-15:30 w Joga Klub Warszawa, ul. Chałubińskiego 8Program warsztatu obejmuje czas teorii i praktyki oraz możliwość zadawania pytań w trakcie oraz indywidualnie, po zakończonym warsztacie :-)Prowadzi:
Katarzyna Łempicka - jestem magistrem fizjoterapii, fizjoterapeutką uroginekologiczną (akredytacja Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego), terapeutką manualną i instruktorką metody Pilatesa. Pomagam osobom z bólem kręgosłupa, wspieram kobiety w ciąży i po porodzie oraz w okresie menopauzy. Wszystkich, którzy potrzebują pomocy w dysfunkcjach kręgosłupa, postawy i mięśni dna miednicy. Strona fb: Rehabilitacja i Trening Katarzyna Łempicka
Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia w recepcji Joga Klub oraz poprzez wiadomość na stronie Rehabilitacja i Trening Katarzyna Łempicka.
Zapraszamy!

Joga Klub

Zmiany w cennikuZ Nowym Rokiem wprowadzamy zmiany w cenach Joga Klub, związane z aktywną działalnością oraz stałym rozwojem szkoły. Dziękujemy za Wasze wsparcie i liczymy na jeszcze lepszy rok pełen Waszej wspaniałej energii oraz zrozumienie. Sprawdź nowy cennik.
Ashtanga Joga dla PoczątkującychZapraszamy serdecznie wszystkich poczatkujących, którzy chcą rozpocząć przygodę z Jogą. Jest to wprowadzenie do świata Ashtanga Vinyasa Jogi, nauczysz się podstawowych asan z pierwszej serii, techniki ich wykonania, oddechu Ujjayi oraz łączenia go z ruchem. W konsekwencji wzmocnisz i uelastycznisz swoje ciało oraz przygotujesz je do dalszej pracy i rozwoju. Możesz dołączyć do grupy w dowolnym momencie, bez wcześniejszych zapisów. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godzinach 19:30 – 20:30 oraz w soboty o 12:30-13:45.
Zapraszamy!
Wynajem SaliSzukasz przestrzeni na zajęcia, warsztaty, szkolenia, eventy, sesje zdjęciowe, nagrania? Oferujemy przestronną (90 m2), jasną, pełną światła dziennego salę z niesamowitym widokiem oraz w świetnej lokalizacji Warszawy. Znajdujemy się w samym centrum Warszawy, jednocześnie znajdziesz u nas ciszę i spokój, z dala od zgiełku miasta. Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji i ustalenie wszelkich szczegółów współpracy.
Niedzielne medytacje i relaks przy dźwiękach gongu z Jogą KundaliniZrelaksuj się i uspokój bieg myśli przed kolejnym tygodniem pracy. W każdą niedzielę w godzinach 18:00-19:30 zapraszamy na medytacje z Jogą Kundalini oraz długi relaks przy dźwiękach gongu. W styczniu Grażyna Smith przeprowadzi Was przez medytację o nazwie KirtanKrija. Medytacja ta w Jodze Kundalini jest podstawową praktyką, odpowiednią dla każdego i na każdy dzień. Dla osób początkujących jest doskonałym wstępem dla budowania praktyki medytacji. Zajęcia te przeznaczone są dla osób, które poszukują relaksu i koncentracji.

24 czerwca Joga Klub otwiera drzwi dla wszystkich zainteresowanych jogą, niezależnie od poziomu zaawansowania. Zapraszamy wszystkich chętnych!

W trakcie dnia otwartego możesz wziąć udział w profesjonalnych zajęciach jogi i pilates, poznać i porozmawiać z doświadczonymi nauczycielami oraz innymi uczestnikami przy wegańskim bufecie. 
Zapraszamy tez do Pop-up Shop, gdzie obejrzysz, przymierzysz i kupisz piękne ubrania do jogi, akcesoria i biżuterię. 
Odwiedź nas i zrelaksuj się w naszej oazie spokoju ukrytej w samym sercu pędzącej i głośnej Warszawy.

 

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZAJĘĆ
1. Załóż wygodny strój - legginsy, dresy lub krótkie spodenki i wygodny miękki t-shirt, albo możesz przebrać się na miejscu, mamy 2 szatnie, damską i męską. 
2. Ćwiczymy na bosaka, najlepiej bez skarpet, ze względu na bezpieczeństwo i wygodę.
3. Maty do ćwiczeń zapewniamy na miejscu.
4. Przed zajęciami nie objadaj się i nie pij za dużo.
5. Podczas zajęć nie pij wody, aby się nie rozpraszać i przenieść uwagę na oddech i odpowiedni rytm swojego ciała 
6. Pamiętaj o sobie i swoim komforcie, joga ma być dla Ciebie przyjemnością.


ROZKŁAD DNIA OTWARTEGO

11:30 - Powitanie uczestników, omówienie podstawowych zasad i przedstawienie sponsorów

11:40 - 12:30 - Zajęcia Joga

12:40 - 13:30 - Zajęcia Pilates

13:45 - 18:00 - Pop-up Shop - ubrania do jogi, akcesoria, biżuteria - sprzedaż

14:30 - 15:00 - Zajęcia Joga

15:00 - 15:30 - Zajęcia Pilates

18:15 - Podziękowanie i zamknięcie imprezy

 

GDZIE SIĘ MIEŚCIMY?

Joga Klub, Chałubińskiego 8

Znajdujemy się w budynku Oxford Tower - pomiędzy hotelem Hampton, ul. Wspólna a hotelem Marriott, Al. Jerozolimskie.

Wejście na tyłach budynku po schodach na taras, z dala od ulicznego zgiełku i dźwięków miasta.

Więcej informacji na naszej stronie: www.jogaklub.pl

 

Powitaj z nami słońce! 


Nie masz jeszcze prezentów na święta dla przyjaciółki, mamy, siostry? A może chcesz sprawić przyjemność sobie? Interesujesz się jogą albo inną aktywnością fizyczną? To wspaniale się składa!

Już w najbliższy weekend w Joga Klub odbędzie się Pop-Up Shop. Odwiedź nas i sprawdź najlepsze marki w Polsce produkujące ubrania i akcesoria do jogi, pilates oraz fitness a także bransoletki indyjskie i olejki eteryczne.
Na miejscu poczęstujemy Cie rozgrzewająca herbata lub świeżym sokiem.

Kiedy: 16-17 grudnia, sobota i niedziela, 14:00-19:00

Gdzie: Joga Klub, ul. Chałubińskiego 8 (wejście od tylu budynku po schodkach na taras)

Do zobaczenia wkrótce!

• Ashtanga Vinyasa joga – Dynamiczna joga, łączy głęboki oddech Ujjayi z ruchem aby wzmocnić mięśnie, dodać ciału energii i elastyczności
• Ashtanga joga dla wszystkich – Od początkujących do zaawansowanych
• Poniedziałek & środa – Ashtanga Vinyasa joga (Ewa), piątek - Power joga (Radek)
• Jesienne zajęcia – 30 minut wprowadzenia do jogi i instrukcje jak wykonywać asany, a następnie cała godzina dynamicznej Ashtanga Vinyasa jogi.
• Maty do jogi – Część mat dostępna do wypożyczenia. Jeśli posiadasz własną, koniecznie przynieś ją ze sobą na zajęcia!To było spore wyzwanie!Wasze maty prywatne są w szatni na szafkach i teraz tam jest ich stałe miejsce. Bardzo Wam dziękujemy za współpracę.

Wszystkie pozostałe maty, których nie znamy właścicieli, znajdują się w przedpokoju i zostaną tam jeszcze do 15 czerwca. Zachęcamy Was do odnalezienia swojej maty i przeniesienia jej do szatni, jeśli regularnie jesteście u nas na zajęciach, lub zabrania jej ze sobą.

Po 15 czerwca wszystkie maty pozostawione w przedpokoju będą miały już inne przeznaczenie, ale poza Joga Klub.

Dziękujemy! Namaste


Warsztat – Joga Funkcjonalna ze sławnym Radkiem RychlikiemJoga Funkcjonalna to praktyka dość intensywna i dynamiczna, lecz jednocześnie w pełni bezpieczna i zdrowa. Łączy w sobie mądrość klasycznej jogi i najnowsze osiągnięcia nauki. Wzmacnia mięśnie odpowiedzialne za zdrowie kręgosłupa, prawidłową postawę i ładną sylwetkę. Joga Funkcjonalna zapewnia harmonię psychofizyczną i wszechstronną sprawność. Dzięki niej pokonasz stres, poprawisz koncentrację i naładujesz się pozytywną energią.

Na warsztatach poznacie podstawowe ćwiczenia Jogi Funkcjonalnej. Nauczycie się pracy z oddechem, która podnosi efektywność wykonywanych asan oraz ich walory relaksacyjne. Dowiecie się jak uruchomić i wzmocnić głębokie mięśnie tułowia, odpowiedzialne za zdrowie kręgosłupa oraz jak łączyć ruch z oddechem, by praktyka stała się jeszcze bardziej efektywna i bezpieczna.

Czas i miejsce: sobota, 04 marca 2017, w godz. 14:00-16:30, Joga Klub, ul. Chałubińskiego 8, Warszawa

Prowadzący: RADEK RYCHLIK - W 2002r. założył pierwszą w Polsce szkołę dynamicznych stylów jogi. Absolwent warszawskiego AWF-u oraz studiów psychologicznych na Uniwersytecie SWPS. Szkolił się u mistrzów jogi w Indiach, USA i Europie Zachodniej. Autor publikacji naukowych z fizjologii, biomechaniki i psychofizjologii dotyczących ćwiczeń jogi oraz licznych artykułów popularnonaukowych.

RadekRychlik.pl

    •     Cena: dla Klubowiczów – 40zl,
    •     Dla osób, które nie są członkami Joga Klub– 60 zl.

Zapisy e-mailem jogaklub@jogaklub.pl w Joga Klub w ciągu tygodnia lub tuż przed warsztatem w sobotę.

Serdecznie zapraszamy!